SON DAKİKA

Her Bilgi

Kulisler Çalkalandı Biletler Kesiliyor

Kulisler Çalkalandı Biletler Kesiliyor
Bu haber 01 Nisan 2024 - 21:43 'de eklendi ve 15 views kez görüntülendi.

AK PARTİ’DE SEÇİM SONRASI İLK MYK Türkiye, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde yerel yöneticilerini seçmek üzerine sandık başına gitti. Sürpriz sonuçlara sahne olan seçimden umduğunu bulamayan AK Parti’de Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlık edeceği toplantının ana yerel seçim sonuçları olacak ve sandıktan çıkan sonuçlar değerlendirilecek. Önceki seçimlerle il il, ilçe ilçe karşılaştırma yapılacak. Bu kapsamda toplantıda, Yerel Yönetimler, Seçim İşleri ve Teşkilat başkanlığının da sunum yapması bekleniyor. MYK toplantısının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, hem gündeme hem de toplantıya ilişkin açıklama yapacak. Ak Parti’de seçim sonrası toplanacak ilk MYK’da başarısız seçim sonuçlarından sorumlu tutulan 6 ismi masaya yatırılacak. Bu isimler AK Parti Genel Başkan Vekili Efkan Ala, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe.

Ünlü Gazeteci Cüneyt Özdemir, “Verilere bakıyoruz, AK Parti’yi düşündüren veriler. AK Partili gazeteci tayfasında sessizlik var. Seçim bu şekilde sonuçlanırsa Bakanlar Kurulu’nda bile değişiklik olur” sözlerini ekledi.

Türkiye’nin dikkatleri seçim sonuçlarına odaklandı. Büyük şehirlerden İstanbul, Ankara, İzmir gibi yerlerin yanı sıra ülkenin tüm illerinden gelecek sonuçlar, seçimin ne kadar çekişmeli geçtiğini gösterecek. Gazeteci Cüneyt Özdemir, ilk verileri analiz ederek önemli bir çıkış yaptı ve bakanların bile değişebileceğini belirtti. Özellikle Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in oy kullanmak için Gölbaşı ilçesindeki Şahin Sevin İlkokulu’na gittiği bilgisi dikkat çekti. Burada 1202 nolu sandıkta oy kullandılar.

ORTALIĞI KARIŞTIRACAK NÜANSLAR

Canlı yayında youtube kanalında ajanslardan gelen ilk bilgilere bakarak yorum yapan Cüneyt Özdemir, “Verilere bakıyoruz, AK Parti’yi çok düşündüren veriler. AK Partili gazeteci tayfasında moral bozukluğu, sessizlik var. Böyle bir durumu net şekilde görüyoruz. Seçim bu şekilde sonuçlanırsa AK Parti içinde de büyük tartışmalara neden olur. Hatta Bakanlar Kurulu’nda bile değişiklik olabilir” ifadelerini kullandı.

BAKAN ŞİMŞEK AYRINTISI

Cüneyt Özdemir, “Mehmet Şimşek’i kastetmiyorum” diyerek bürokrat kökenli bakanların değişebileceği ihtimalini ortaya attı ve “Eğer böyle bir sonuç gelirse yarın bir gün homurdanmalar da başlar” diyerek sözlerini noktaladı..

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA